A

Zapraszamy na Wielkanoc na Krajnie


Wszystkich zainteresowanych spędzeniem najbliższej Niedzieli Palmowej na świeżym powietrzu serdecznie zapraszamy do Osieka n. Notecią. Już 25 marca 2018 w godzinach 12.00 – 16.00 odbędzie się tam impreza plenerowa pn. „WIELKANOC NA KRAJNIE”. Wstęp bezpłatny.

Tradycyjnie wydarzenie to będzie miało miejsce w Muzeum Kultury Ludowej – w skansenie w Osieku nad Notecią.

Szczególnie zaproszenie to kierujemy do rodzin dzieci, które brały udział w Konkursie na „Palmę Krajeńską”, ponieważ właśnie podczas tego wydarzenia autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, a ich prace będą prezentować nasz region w Europarlamencie w Brukseli. Głównym celem konkursu organizowanego przez LGD Krajna nad Notecią było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych obszaru historycznej Krajny związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą oraz aktywizacja dzieci i młodzieży w kierunku uprawiania sztuki ludowej. Konkurs skierowany był dla dzieci  klas 3-7 szkół podstawowych z terenów obszarów wiejskich powiatu pilskiego.

Wręczenie nagród laureatom zaplanowano ok. godz. 15.00. 

W programie przewidziano również warsztaty wykonania tradycyjnej palmy krajeńskiej oraz pokaz tradycji wielkanocnych Krajny. Będzie można zobaczyć pokaz rzemieślników kowalstwa i garncarstwa, a także podziwiać prace twórców ludowych.

Serdecznie zapraszamy

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”

.

 


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Zielone Szlaki Doliny Noteci
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny