A

Sołtysówka na Krajnie 2018


.

W sobotę 28 lipca 2018 na plażę do Trzebonia (gm. Łobżenica) zjechali się sołtysi gmin powiatu pilskiego, aby rywalizować o miano najbardziej aktywnego sołectwa obszaru LGD. Gminy reprezentowały sołectwa: Kruszki,  gm. Łobżenica, Węglewo gm. Ujście, Dobrzyca gm. Szydłowo, Bądecz gm. Wysoka, Arentowo gm. Miasteczko Krajeńskie, Żelazno gm. Wyrzysk, Tomaszewo i Pobórka Wielka (gm. Białośliwie).

.

Imprezę otworzył  Prezes LGD Pan Karol Jagodziński. Przywitał wszystkich uczestników Sołtysówki oraz zaproszonych gości życząc wszystkim udanej zabawy.

.

Tegoroczna impreza odbywała się w stylistyce lat PRL. Rejestracja uczestników miała miejsce w namiocie Komitetu Centralnego u I Sekretarza. Tam też rozdawano kartki żywnościowe.

 

Na turniej sołtysi wraz z ekipą przyjechali poprzebierani w stroje z lat tamtej epoki. Na scenie grał zespół „Moc PRL-u”, a na całym placu boju rozmieszczone były tabliczki z hasłami: "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się" albo "Towar macany należy do macanta". Gościnnie wystąpił również kabaret działający przy Centrum Upowszechniania Kultury w Wysokiej a dzieci mogły skorzystać z animacji, które oferował Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu.

.

Sołtysówkę prowadzili Paweł Berndt z Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy i Grzegorz Supron z LGD. Rozegrano pięć konkurencji: przekładanie oranżady, rzut piłką lekarską, wbijanie gwoździa w deskę, jazda rowerkiem oraz wsiadanie do Opla. Ta ostatnia była najbardziej widowiskowa. Chodziło o to, aby zapakować do samochodu jak największą ilość osób. Trzy sołectwa zachęciło do wejścia do auta aż 18 osób, którzy zostali upchani jak śledzie. Część zapakowana została także do bagażnika, kolejni w taki sposób, że nogi wystawały przez okno, jedna osoba siedziała na drugiej. Jazda rowerkiem również była niemałym wyzwaniem i spowodowało wiele śmiechu.

.

Cały turniej wygrali przedstawiciele sołectwa Kruszki (gm. Łobżenica). Najważniejsze podczas turnieju nie były wyniki, ale dobra zabawa i integracja sołtysów wsi obszaru funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania. Cel został zrealizowany!

.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym turniejem, za tak liczny udział, oraz za miłe słowa i wiele ciekawych relacji z festynu. Poniżej przedstawiamy wybrane relacje prasowe:

http://pila.naszemiasto.pl/artykul/soltysowka-na-krajnie-zobacz-zdjecia-z-zawodow-na-plazy-w,4744487,galop,t,id,tm.html

https://faktypilskie.pl/pl/15_fotorelacje/379_inne/661_soltysowka_na_krajnie_2018.html

http://faktypilskie.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/632_lobzenica/11192_kruszki_wygraly_soltysowke_na_krajnie.html

https://zlotowskie.pl/galerie/soltysowka-na-krajnie-1

.

Podczas Sołtysówki na Krajnie zostały również rozdane wyróżnienia i nagrody w konkursie Laur Krajeński, którego inicjatorem był Senator Mieczysław Augustyn.  

.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Zielone Szlaki Doliny Noteci
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny