A

Seminarium sadownicze


Kolejny projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków LGD Krajna nad Notecią.

W minioną sobotę tj. 2 czerwca w Pobórce Wielkiej odbyło się XVI Regionalne Święto Sadowników.
Obchody święta rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kaplicy, po której wszyscy udali się do Regionalnego Centrum Sadownictwa, gdzie zaproszeni wykładowcy poprowadzili seminarium.

Seminarium sadownicze jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym podczas Regionalnego Święta Sadowników, które w tym roku odbyło się po raz 16-ty. Jego głównym celem była aktualizacja wiedzy fachowej sadowników, jak również integracja środowiska sadowniczego i tworzenie więzi zawodowej poprzez wspólną naukę, dyskusję oraz wymianę doświadczeń.

W tym roku tematem seminarium była „Technologia uprawy czereśni z uwzględnieniem polecanych odmian” oraz „Nowoczesne nasadzenia jabłoni z uwzględnieniem przerzedzenia zawiązków owocowych”.

Przeprowadzenie seminarium zostało sfinansowane ze środków własnych Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią” w ramach zadania „Aktywnie na Krajnie 2018”

Następnie rozpoczęto część oficjalną oraz festyn dla całych rodzin.
Podczas tej części zostały wręczone okolicznościowe puchary oraz grawertony.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego z Pobórki Wielkiej oraz grupa taneczna z GOK z Białośliwia.

W programie przewidziano również pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu OSP z Białośliwia, pokaz akrobatyki rowerowej w wykonaniu Alexa Żółtowskiego, spotkanie z Myszką Miki, koncert grupy 2 Magic, koncert grupy Nasty Ladies, pokaz led show w wykonaniu Mimezis Art oraz dyskoteka z DJ Danley.

Dla młodszych uczestników festynu przygotowano m.in. takie atrakcje jak: zamek dmuchany, miasteczko animacyjne, pokaz iluzji, pokaz żonglerki, pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem w bańce, gry dla dzieci.

Całe wydarzenie odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny