A

Publikacja Leksykon Krajny


W ramach projektu współpracy LGD „Krajna nad Notecią” wraz z partnerami Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska, Stowarzyszenia, Stowarzyszenia „Partnerstwo Dla Krajny i Pałuk” oraz Stowarzyszenia „Nasza Krajna” wydała Leksykon Krajny.


Egzemplarz o twardej oprawie w barwach krajeńskiego granatu, stanowi szeroki zasób wiedzy o przepięknym, położonym na styku Wielkopolski i Pomorza regionie.
Materiał ma charakter dydaktyczny i skierowany jest głównie do młodego pokolenia. Stanowi uporządkowany zbiór wiedzy o regionie w formie haseł wraz z ich podstawowymi opisami. Umieszczone zostały ciekawostki związane m.in. z przyrodą, ludźmi wywodzącymi się z ziemi krajeńskiej czy wydarzeniach odbywających się na jej terenie. Dla czytelników autorzy przygotowali informacje z zakresu gwary, zwyczajów, obrzędów czy tradycji krajeńskiej, a nawet miejsc i architektury.
Dodatkiem do książki jest również kolorowanka wzbogacona o  krajeńskie naklejki, która doskonale od najmłodszych lat przybliży dzieciom kulturę Krajny.


Publikacja zostanie dostarczona do poszczególnych instytucji z obszaru LGD: urząd gminy, biblioteki, szkoły, izby pamięci, a także do organizacji pozarządowych z Państwa terenu. Jak również do osób indywidualnych, radnych, sołtysów, nauczycieli oraz osób zainteresowanych tematyką regionalną.

Jeśli interesujesz się tematyką regionalną to odwiedź lokalną bibliotekę publiczną w jednej z gmin w powiecie pilskim. Zachęcamy do lektury!


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny