A

Konkurs na palmę wielkanocną


Zachęcamy uczniów klas 3 – 7 ze szkół podstawowych z gmin wiejskich powiatu pilskiego do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Nagrodzone palmy zostaną zaprezentowane w Wielkim Tygodniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli!
Konkurs ma charakter otwarty, uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy krajeńskie. Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych obszaru historycznej Krajny związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą oraz stworzenie okazji do zaprezentowania zdolności artystycznych dzieci zamieszkujących na obszarze wiejskim powiatu pilskiego.
Do 16 marca 2018 roku prace konkursowe można zgłaszać do ośrodka kultury znajdującego się w miejscu zamieszkania uczestnika. Następnie wybrane przez ośrodki kultury palmy zostaną zaprezentowane w Niedzielę Palmową podczas imprezy Wielkanoc na Krajnie w skansenie w Osieku nad Notecią. Najlepsze palmy trafią do Parlamentu Europejskiego, gdzie będą promowały nasz region w Brukseli!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, czekają atrakcyjne nagrody!

Poniżej regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.
Informacje o konkursie dostępne w biurze LGD Krajna nad Notecią, tel. 666 957 513 oraz w ośrodkach kultury w gminach powiatu pilskiego.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Zielone Szlaki Doliny Noteci
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny