A

Dzień Dziecka nad Jeziorem Kopcze


Lokalna Grupa Działania wsparła kolejną inicjatywę. Tym razem była to impreza zorganizowana przez Radę Sołecką wsi Kaczory.

Celem głównym  projektu była organizacja „Dnia Dziecka nad Jeziorem Kopcze” połączona  z  promocją atrakcji krajobrazowych, wędkarskich, rekreacyjnych, turystycznych Kaczor oraz  zwiększenie poziomu aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzież, dorosłych i osób starszych  z terenu gminy  nad jeziorem Kopcze.

Impreza rozpoczęła się zawodami  wędkarskimi. Po nich zorganizowany został pierwszy spływ kajakowy. Dodatkową atrakcją nad jeziorem dla wszystkich była wystawa rzeźb w kamieniu Pana Marka Brose – Kwasigrocha.

Kolejna część festynu Dnia Dziecka odbyła się na stadionie LZS. Tam na dzieci czekało moc zabaw i atrakcji, m.in. malowanie twarzy. Po zabawach nastąpiło wręczenie nagród i medali uczestnikom zawodów wędkarskich. Ostatnią i najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją była kąpiel w pianie przygotowana przez OSP Kaczory.

Organizatorzy zapewniają, że Dzień Dziecka nad Jeziorem Kopcze   oraz spływ kajakowy na stałe wpisze się w coroczny harmonogram działań rady soleckiej.

Szczegółową relację z imprezy można przeczytać na portalu FB Rady Sołeckiej Kaczory.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIFeyv0OWVVsj_YQJGNuX_G0lcltvg7GAOKahKPeM_RlccMA/viewform?c=0&w=1
Zielone Szlaki Doliny Noteci
Nasz profil na Facebook
Notecki Szlak turystyczny